Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Terapia Nałęczów w Nałęczowie powstał w 2015 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie korzystanie z tego typu ośrodków pomocy. To placówka prywatna, w pełni legalna i wpisana do rejestru placówek medycznych. Zapewnia profesjonalną pomoc osobom walczącymi z nałogami. Placówka zapewnia terapie dotyczące zarówno uzależnień od substancji chemicznych (np.: narkotyki, alkohol, dopalacze), jak i uzależnień behawioralnych (internet, hazard, gry komputerowe). Żeby dostać się do ośrodka i podjąć leczenie pacjent nie potrzebuje skierowania. Wystarcza rozmowa wstępna ze specjalistą, który określi poziom uzależnienia i ustali stan zdrowotny danej osoby.

Co możesz znaleźć?

Ośrodek zapewnia nocleg i wyżywienie. Pacjent ma zapewnioną pełną dyskrecję i anonimowość. Nad jego zdrowiem czuwa wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów, która wdraża w życie autorki program leczenia. W programie znajdują się podstawowe nurty terapeutyczne, do których zalicza się min dialog motywujący lub terapia poznawczo-behawioralna. Specjaliści uczą również umiejętności niezbędnych do prowadzenia życia w trzeźwości i sposobów, pozwalających uniknąć nawrotom choroby.

W czym pomaga Terapia Nałęczów?

Do najczęstszych uzależnień, z jakimi zgłaszają się pacjenci do placówki w Nałęczowie znajdują się: alkoholizm, narkomania, lekomania, dopalacze, hazard czy dopalacze. Przy uzależnieniach chemicznych pierwszym etapem leczenia jest odtrucie organizmu. Niezbędnym jest oczyszczenie organizmu, by móc trzeźwo myśleć i podejmować racjonalne decyzje. Kolejnym krokiem jest terapia, podczas której chory uczy się żyć bez nałogu. Lekarze nie ukrywają, że to trudny etap, ale właściwe jego przeprowadzenie i determinacja pacjenta pomagają wrócić na prostą. Przy lekomanii i dopalaczach leczenie również rozpoczyna się od detoksykacji, a tak potrzebna przy tym terapia pomaga dojść do siebie z problemami natury psychicznej. Ważne, aby chory odzyskał poczucie własnej wartości oraz na nowo przypomniał sobie swoje mocne strony. Poznanie także własnych ograniczeń pozwoli lepiej nad sobą pracować. Pacjentom w szponach hazardu specjaliści ułatwiają spotkania z doradztwem finansowym, które wskaże, jak można odpowiednio gospodarować własnymi środkami. Ośrodek robi wszystko, żeby uzależnieni wyszli z nałogu i wrócili do normalnego życia.