Wprowadzenie: Co to jest terapia tlenowa?

Tlenoterapia to zabieg dotleniający organizm. Zabieg tlenoterapii przeprowadzany jest w komorze hiperbarycznej o podwyższonym poziomie O2 i zwiększonym ciśnieniu. W takich warunkach tlen może rozpuszczać się w płynach ustrojowych i docierać do obszarów trudno dostępnych z mniejszą liczbą naczyń krwionośnych: miejsc chorych. Czytelnikom z woj. śląskiego polecamy: Tlenoterapia Katowice. Ta forma leczenia może zwiększyć poziom tlenu we krwi, zmniejszyć stan zapalny i poprawić czynność płuc. Może być również stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i innych chorób układu oddechowego.

W jaki sposób tlen jest korzystny dla zdrowia

Tlen to pierwiastek gazowy, który znajduje się w powietrzu i jest potrzebny wszystkim żywym organizmom do przetrwania.

Tlen pomaga leczyć rany, wspomagając produkcję czerwonych krwinek, które dostarczają tlen do tkanek organizmu. Pierwiastek ten promuje również zdrowy wzrost tkanek, dzięki czemu może pomóc w gojeniu się ran. Poprawia krążenie, co może pomóc w przypadku bólu mięśni i innych problemów związanych ze słabym krążeniem krwi.

Środowiska o wysokiej zawartości tlenu są terapeutyczne, ponieważ mogą zmniejszać hormony stresu i zachęcać do relaksu. Mogą być również stosowane w leczeniu bólu stawów, poprawie cery, włosów i paznokci. Tlen okazuje się również przydatny w leczeniu drobnych zaburzeń psychicznych ze względu na uspokajający wpływ na układ nerwowy. Leczenie tlenem oferuje Omedic Katowice.

Jak terapia tlenowa może pomóc w powszechnych schorzeniach?

Stosowanie tlenoterapii ma wiele pozytywnych skutków dla organizmu. Wytwarza zdrową odpowiedź i jest stosowany w celu pobudzenia regeneracji, wzrostu komórek, wzmocnienia mózgu i wzmocnienia układu odpornościowego – w rezultacie zwalczając choroby. Korzyści płynące z tlenoterapii są szeroko dyskutowane wśród lekarzy, powstaje coraz więcej badań które sugerują, że może ona pomóc w zapobieganiu / lepszym przechodzeniu popularnych chorób. Zabieg tlenoterapii można wykonać w Tlenoterapia Śląsk pod nadzorem profesjonalnego personelu.

Tlenoterapia hiperbaryczna to dobrze udokumentowany zabiega wspomagający leczenia boreliozy. Jest to standardowa i zalecana procedura w USA, Kanadzie, Chinach, Australii, Japonii i innych krajach. Ostatnio również w naszym kraju. Bakterie wywołujące boreliozę rozwijają się w środowiskach o niskiej zawartości tlenu i giną, gdy zawartość tlenu w otoczeniu jak wysoka.

Omawiany zabieg może również zapobiegać rozwojowi cukrzycy i zmniejszać negatywny wpływ, jaki wywiera na organizm. Dotlenianie organizmu w warunkach wysokiego ciśnienia pomaga chorym komórkom oraz dotlenia wszystkie narządy i tkanki. Tlenoterapia hiperbaryczna jest szeroko stosowana w leczeniu cukrzycy typu 2, ponieważ może pomóc w obniżeniu poziomu cukru we krwi i kontrolowaniu skoków glukozy.