Usta to ten fragment twarzy, o który zwykle nie dbamy, tak jak o resztę skóry. Jest to wielki błąd, gdyż na ustach warstwa skóry jest najcieńsza na całej naszej twarzy. Ponad to skóra na ustach nie posiada gruczołów, więc nie może sama się nawilżyć. Za to właśnie na ustach często widać pierwsze oznaki braku witamin, czy zbyt małego nawodnienia organizmu.
Jak więc zapobiegać tym wszystkim skutkom złych nawyków i cieszyć się z pięknych ust? Oto skuteczny sposób na piękne usta!

Zdrowe żywienie

Nie od dziś wiadomo, jak wielkie znaczenie ma żywienie, jeśli mamy na myśli nasz wygląd. I nie chodzi tu tylko o wagę, ale i o stan naszej skóry, paznokci, włosów.
Witaminy i minerały jakie dostarczamy naszemu organizmowi za pośrednictwem jedzenia mają kluczowe znaczenie zwłaszcza przy tak delikatnych obszarach jak usta. Braki niektórych witamin – najbardziej E – mogą skutkować skłonnością do pękania ust i powstawania małych ranek na nich.
Także brak wody w organizmie źle na nie wpływa. Odwodnienie wysusza usta i sprawia, że szybciej mogą spierzchnąć . Picie nawet dużych ilości innych płynów jak herbata, soki, czy napoje gazowane nie zmienią tego stanu rzeczy. Nasz organizm potrzebuje dwóch litrów wody dziennie.

Pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja to najlepszy sposób na piękne usta. Zwłaszcza, że często zapominamy o pielęgnowaniu ich i stąd pochodzi większość naszych problemów. Co się zalicza do codziennej pielęgnacji ust?
Przede wszystkim odpowiednie nawilżanie . Powinniśmy codziennie stosować pomadki nawilżające, ale nie z byle jakim składem. Najlepsze będą te, które zawierają witaminę i oleje, które natłuszczą nasze usta. Woda i konserwanty nie pomogą nam w uzyskaniu wymarzonych ust.
Drugi krok to robienie od czasu to czasu peelingu, który pobudzi naczynka w naszych ustach. Najlepszym peelingiem dla naszych ust będzie cukier . Zwykły cukier, którym wymasujemy nasze usta. Później należy położyć na takie usta albo krem nawilżający albo miód. Dzięki temu usta nie wysuszą się, a pięknie nawilżą i już następnego dnia będą wyglądać o wiele lepiej.
Trzeci krok to maseczka . Każda z nas wie, że maseczka na twarzy potrafi zdziałać cuda. Podobnie jest z maseczką na ustach. Na dodatek taka na usta to kwestia kilku minut w domu.
Aby zrobić maseczkę do ust w domu wystarczy truskawka albo banan i miód. Rozgnieść owoce, wymieszać z miodem i nałożyć na usta. Potrzymać kilka minut. I gotowe.