Do lamusa przeszły już bawełniane białe koszulki i czarne lub granatowe spodenki, ubierane w czasie lekcji wuefu.
Firmy sportowe prześcigają się w materiałach idealnych na wyprawy górskie czy na rower.
Jakie więc materiały są najlepsze dla sportowców i osób aktywnych fizycznie? W czym nasza skóra najlepiej oddycha?

A może poliester?

Poliester to najczęściej wybierana tkanina na ubrania sportowe. Ten syntetyczny materiał nie nasiąka łatwo wodą w przeciwieństwie np. do bawełny.
Dzięki temu w trakcie deszczu, mżawki lub pochmurnej pogody, dopiero po dłuższym użytkowaniu odczujemy nieprzyjemny chłód wilgoci na naszym ciele.
Ubrania wykonane z poliestru są również bardziej odporne na działanie promieni słonecznych, nie blakną, są łatwe w utrzymaniu czystości i bardzo szybko schną. Dzięki dodatku elastanu, idealnie dopasowują się do naszego ciała, podkreślając wyćwiczone muskuły.

A może membrana?

Membrana nie przepuszcza wody, dlatego stosowana jest np. w butach oraz kurtkach przeciwdeszczowych. To, że nie przepuszcza wody, nie oznacza, że nie przepuszcza powietrza- wręcz przeciwnie! Skóra w niej bardzo dobrze oddycha. Coraz nowsze zastosowania technologiczne i ulepszania tego materiału sprawiają, że jest ona stosowana w wysokiej jakości odzieży dla sportowców.

Ubrania z polipropylenu.

Ubrania z polipropylenu są niezwykle lekkie. Zapewniają niezwykłą wygodę noszenia oraz dzięki zastosowaniu specjalnych kanalików z łatwością odprowadzają na zewnątrz pot z naszej skóry. Firmy sportowe dbając o najwyższą jakość oferowanych ubrań, dodają również jony srebra, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach i umożliwić dłuższe, higieniczne stosowanie.

Kupując ubrania sportowe, warto sprawdzić prócz takich parametrów jak cena, kolor czy fason rodzaj materiału, z którego zostały uszyte. Ma on wielkie znaczenie.