Podczas remontu łazienki, gdy mamy ograniczony dostęp do pralki (lub wcale jej nie mamy) dobrze jest skorzystać z takiej usługi jak pranie na telefon (Warszawa). To niezwykle wygodne rozwiązanie, gdyż umawiamy się z pralnią na odbiór prania z naszego mieszkania. Gdy rzeczy zostaną wyczyszczone i przygotowane do ponownego noszenia (nawet wyprasowane!) kurier przywozi nam je z powrotem. Idealnie!

A remontując łazienkę warto pomyśleć o urządzeniu w niej pralni, która spełni nasze potrzeby i będzie wygodna w użytkowaniu. Dzięki dzisiejszemu postępowi technologicznemu wiele urządzeń pralniczych, takich jak pralki i suszarki, jest bardziej kompaktowych i pozwala zaoszczędzić miejsce bez negatywnego wpływu na funkcjonalność lub pojemność.

Połączenie dwóch obszarów domu (łazienki i pralni) podczas remontu wymaga pewnego planowania i umiejętności. Najprostszym sposobem takiego połączenia jest ukrycie pralni za zamkniętymi drzwiami. W przypadku renowacji z ukrytą pralnią, łazienka jest zaprojektowana jako główna funkcja pomieszczenia, a pralnia jest sprytnie ukryta za ukrytymi drzwiami. Dzięki temu codzienny bałagan związany z praniem pozostanie niewidoczny i ukryty przed gośćmi.

Można też rozważyć ukrycie urządzeń pralniczych za odpowiednio zaprojektowanymi drzwiami kieszeniowymi, skrzydłowymi, przesuwnymi lub dwuskrzydłowymi. Dzięki temu łazienka zyskuje czysty i niezakłócony wygląd. Aby ukryć miejsce na pralnię, można wybrać drzwi dwuskrzydłowe lub takie, które podnoszą się do góry. Instalacje te nie naruszają powierzchni podłogi, co oznacza, że są idealne do kompaktowych remontów.

Warto też rozważyć ułożenie pralki i suszarki jedna na drugiej, aby zaoszczędzić miejsce. Obecnie dostępnych jest wiele kompaktowych pralek, które można zamontować na ścianie. Dzięki niestandardowemu rozwiązaniu stolarskiemu można stworzyć wystarczającą przestrzeń pod lub nad urządzeniami do przechowywania kosza na bieliznę lub innych niezbędnych rzeczy do prania.

Decydując się na ukryte rozwiązanie w zakresie przechowywania elementów pralni w ramach remontu łazienki i pralni, możesz również skorzystać z obniżonego poziomu hałasu, ponieważ urządzenia pralnicze są schowane za zamkniętymi drzwiami.