Nowoczesna stomatologia oferuje wiele sposobów uzupełnienia ubytków zębów. Jednym z nich jest implant – niewielki, kilkumilimetrowy stożkowy element, który zastąpi utracony korzeń zęba. To doskonała szansa na przywrócenie funkcjonalności jamy ustnej. Co ważne, biokompatybilne implanty są traktowane przez organizm jak własne kości. W naszym artykule szerzej om

Jakie są zalety implantów?

Odbudowa na implantach polega na całkowitej rekonstrukcji naturalnej struktury uzębienia – oczywiście przy zachowaniu funkcjonalności i odpowiedniej estetyki. Leczenie implantologiczne przede wszystkim może zapobiec zanikom kości – to najlepszy sposób ochrony pacjenta przed przykrymi konsekwencjami braków zębowych.

Konstrukcja implantów pozwala na stałe połączenie ich z kością, dzięki czemu funkcjonują właśnie tak jak naturalne uzębienie. Dzięki temu pacjenci znów mogą spożywać wszystkie rodzaje produktów spożywczych – bez przykrego odczucia dyskomfortu i bez strachu, że proteza nagle wypadnie.

Wszelkie prace protetyczne wykonywane na niezwykle trwałych implantach w pełni oddają naturalne piękno. Dzięki nim pacjenci mogą spełnić swoje marzenia o białym i ślicznym uśmiechu. Nie jest tajemnicą, że mogą również poczuć się pewniej na co dzień. Leczenie implantologiczne pozwoli zapomnieć także o problemach z wymową, które często pojawiają się u osób z brakami zębowymi.

Dlaczego protezy zmieniają życie?

W celu odtworzenia pierwotnego stanu uzębienia wykorzystuje się uzupełnienia protetyczne. Jak podkreślają dentyści z przychodni stomatologicznej Dental z Lublina, takie rozwiązanie to gwarancja wspaniałych efektów pod względem zarówno funkcjonalności, jak i estetyki, która usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagającego pacjenta. Leczenie protetyczne jest dedykowane każdej osobie – niezależnie od przyczyn utraty bądź uszkodzenia uzębienia.

Możemy wyróżnić uzupełnienia stałe i ruchome. Te pierwsze mogą być założone na zęby lub implanty. Wśród nich spotykamy np. korony, mosty i wkłady koronowo-korzeniowe. Z kolei uzupełnienia ruchome to głównie protezy osiadające i nieosiadające – mogą zostać w każdym momencie wyjęte z ust. Niezależnie od rodzaju protezy przywracają funkcję żucia, zapewniają poprawną artykulację i gwarantują piękny wygląd uzębienia. Dzięki temu życie pacjenta diametralnie się zmieni – zostanie przywrócona radość z każdej aktywności na co dzień!

awiamy znaczenie implantów i protez we współczesnej stomatologii. Zapraszamy do lektury!