Żyjemy w czasach, w których wiedza – nawet bardziej specjalistyczna – na różne ważne dla nas tematy jest bardzo powszechnie dostępna. Warto jednak wiedzieć, że często są to jedynie pozory. Wydaje się nam, że w internecie znajdziemy odpowiedź na wszystkie nurtujące nas pytania, nawet z tak specjalistycznych dziedzin, jak medycyna.

 

Fakt, istnieje mnóstwo portali medycznych, na których zamieszczane są związane z różnymi zagadnieniami artykuły. Trzeba jednak wiedzieć, że internet nigdy nie zastąpi nam fachowej wiedzy. Aby rzeczywiście znać się na medycynie i zdrowiu, konieczne jest ukończenie studiów medycznych, pochłaniających wiele lat intensywnej nauki. Dziś wielu ludzi uważa, że posiada wiedzę równie rozległą, jak lekarze. Opierając się jedynie na internecie nigdy nie powinniśmy jednak kwestionować opinii osób, które poświęciły swoje życie na zgłębienia tej dziedziny.

 

Jeśli ktoś chce faktycznie dokształcać się w tym temacie, w pierwszej kolejności musi sięgnąć po fachową literaturę. Każda księgarnia medyczna Warszawa posiada w swojej ofercie wiele książek pisanych przystępnym językiem, przeznaczonych dla osób które nie zajmują się medycyną zawodowo. Takie pozycje zawsze zapewniają nam o wiele szerszy obraz różnych chorób i sporo rzetelnej wiedzy. Sprawdzone książki są zawsze o wiele lepszym źródłem informacji, niż strony internetowe. Oczywiście, nawet po przeczytaniu wielu takich książek nie powinniśmy nigdy stawiać się wyżej od lekarza. Nic nie zastąpi studiów medycznych oraz wielu lat doświadczenia w pracy z chorymi.